COI przygotuje nowy system dla administracji

projekty
Jan Roszkowski Jan Roszkowski

Ruszył projekt EZD RP, który ma na celu stworzenie spójnego systemu zarządzania dokumentacją w administracji. COI jest w pełni odpowiedzialny za jego realizację.

Obecnie na rynku dominują dwa systemy – eDok, zbudowany przez COI, oraz EZD PUW. Do tego dochodzi duża liczba lokalnych, niekompatybilnych rozwiązań, stosowanych przez administrację publiczną. Jest to sytuacja daleka od ideału. W ramach dużego projektu EZD RP, uruchomionego przez Minister Cyfryzacji, powstanie jednolity system dla administracji rządowej oraz standard elektronicznego zarządzania dokumentami dla administracji publicznej. Będzie on podstawą wszelkich działań, związanych z usprawnianiem polskiej administracji.

EZD RP połączy najlepsze praktyki i funkcjonalności eDok i EZD PUW i wzbogaci je o rozwiązania zgodne z wzorami sprawdzonymi za granicą. System zostanie przygotowany przez COI, przy współpracy z współtwórcą EZD PUW.

Do momentu uruchomienia nowego rozwiązania, COI będzie kontynuował aktywności związane z systemem eDok. Prace związane z ustaleniem koncepcji EZD RP będą toczyły się równolegle.

O autorze

Jan Roszkowski

Jan Roszkowski

Copywriter z wieloletnim doświadczeniem agencyjnym, dziś w służbie państwu 2.0 i jego obywatelom.

Zobacz więcej artykułów tego autora

Zobacz również: